Carcass w Polsce już w tę sobotę! – przypomnienie

Z przyjemnością przypominamy o wielkim metalowym wydarzeniu 2014 roku.

Przedstawiamy dzisiaj warszawskie supporty legendy metalu, Carcass.

Hazael

Grał początkowo death metal, natomiast w późniejszym okresie działalności ich brzmienie uległo ewolucji w kierunku doom/gothic. Został założony w Płocku w 1990 roku. Jeszcze w tym samym roku zadebiutowali demówką „Chapel Of Doom”. Dwa lata później pojawiło się kolejne wydawnictwo „Clairvoyance”. Wiosną 1994 roku Hazael w barwach Loud Out Records wydał album „Thor”, który dziś jest swoistym białym krukiem polskiego death metalu i osiąga astronomiczne ceny w licytacjach w serwisach aukcyjnych. Krążek został zrealizowany w łódzkim P.J. Haus Studio z Piotrem Mutim Woźniakiem w charakterze producenta. Kolejny rok przyniósł mini-album „When The Sun Is Dead”. Materiał ten został zarejestrowany w ciągu dwudniowej sesji, która odbyła się w niemieckim studio Woodhouse pod okiem Waldemara Sorychty (Despair, Grip Inc.). Polskim wydawcą tego materiału została wytwórnia Baron Records. Zespołem zainteresowała się niemiecka wytwórnia Century Media Records. Po podpisaniu kontraktu Hazael rozpoczął nagrywanie nowego krążka „The Kiss And Other Movements” w Ancient Lore Studio. Wydawca nie był usatysfakcjonowany uzyskanym efektem nagrań i rozwiązał kontrakt z grupą, która wkrótce potem poszła w rozsypkę. W 1998 roku oficyna Ceremony Records wydała odrzucony przez Century Medię materiał w formie kasety. W 2014 roku zespół wznowił działalność w składzie: Tomasz Dobrzeniecki (wokal i bas), Artur Banach (gitara), Rafał Spadło (gitara) oraz Artur Woźniak (perkusja).

Thunderwar

Zespół narodził się w 2013 roku. Mają na swoim koncie EP pt. „The Birth of Thunder”, która powstała pod okiem braci Wiesławskich z Hertz Studio. Ten rok ma przynieść ich pierwszy długogrający album. Trzymamy kciuki i zapraszamy do sprawdzenia chłopaków na żywo w Progresji!

MAIN STAGE (główna scena)
otwarcie bram: 18.00, koncert: 19.30
wstęp: 105 PLN przedsprzedaż, 120 PLN w dniu koncertu

Carcass [Wielka Brytania]
Jeden z najlepszych metalowych zespołów na świecie po wielu latach odwiedzi w końcu nasz piękny kraj.
Będzie to jedyny koncert tej kultowej formacji w Polsce w tym roku.

Bilety już w sprzedaży na stronie Klubu: http://progresja.com/events/carcass-wielka-brytania/   oraz w sieciach empik i www.eventim.pl

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.