Carcass miksuje nowy album!

Reaktywowana brytyjska legenda metalu zaczęła prace nad miksowaniem 15stu nowych utworów na ich pierwszy studyjny album od 17 lat z uznanym producentem Colin’em Richardson’em ( Fear Factory , Machine Head , Napalm Death , Slipknot , Bullet For My Valentine ).


Gitarzysta Michael Amott i perkusista Daniel Erlandsson , którzy wcześniej uzupełniali skład zespołu, nie są już zaangażowani w działalność, gdyż chcą poświęcić się karierze ich wspólnego projektu, jakim jest Arch Enemy. Do gitarzysty Bill’a Steera’ oraz basisty/wokalisty Jeff’a Walker’a dołączył Daniel Wilding z zespołu TRIGGER THE BLOODSHED, który został zaangażowany w nagrywanie nowego albumu oraz koncerty. W międzyczasie zespół poszuka drugiego gitarzysty.
 
„Podczas nagrywania czerpaliśmy z naszych poprzednich płyt, co nie oznacza, że jest to powtarzanie czy chaotyczny miks pomysłów.” – tłumaczy Jeff – „Moje wokale mają cholernie dużo większy zasięg niż to miało miejsce w przeszłości.” – dodaje.

Carcass jest również w trakcie potwierdzania koncertów na 2013 rok, na liście są już m.in. występy na Maryland Deathfest, niemieckim Party.San Open Air, czeskim Brutal Assault, brytyjskim Damnation, holenderskim Neurotic Deathfest i MetalFeście w Chilie.
 
Ostatni album zespołu pt. „Swansong” został wydany w 1996 roku i reedytowany w 2008. Niemniej po 17stu latach apetyt na kolejny krążek wśród fanów z pewnością się zaostrzył. Trzymamy kciuki i czekamy na więcej szczegółów odnośnie nowej płyty!
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.