BÖMBERS – coverband MOTÖRHEAD założony przez lidera Immortal – 17 maja w Warszawie! LEASH EYE supportem!

17 maja w warszawskim klubie Wypieki Kultury (ul.Stolarska 2/4) wystąpi Bombers – coverband Motorhead, założony przez Abbatha z Immortal!
Bilety w cenie 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu już w sprzedaży.

 
Tęskniliście za Panem Abbathem z legendarnego Immortal?
Za jego niezastąpionym crab walkiem i zwierzęcą, nieposkromioną energią?
To właśnie On zaszczyci nas swoją obecnością 17 maja 2014 w Warszawie w „Wypiekach Kultury” ze swoim projektem poświęconym legendarnemu Motörhead. W owym rock’n’rollowym wcieleniu pozostał tę samą dziką bestią jakim jest w Immortal, lecz tym razem odstawił corpse paint  i jawi się przed nami jako alter ego Lemmy’ego, wprowadzając w stan osłupienia imitacją wokalu i absorbującą aparycją. Natomiast jako aperitif przed głównym daniem będziecie mogli skosztować mocarnego i jedynego w swoim rodzaju LEASH EYE!

Ich ojczyzną jest Bergen w Hordaland, Norwegia. Powstali w 1996 roku, kiedy to podczas jednej z imprez trójka młodych ludzi zaczęli dyskusję o Motörhead. Wszyscy muzycy byli znani : Abbath był znany jako wokalista i basista black metalowej kapeli Immortal, Pez był perkusistą w Punishment Park i JEF, a Tore był oryginalnym gitarzystą legendarnego zespołu muzycznego Old Funeral i łącznie stanowili trójkę totalnych rock’n’ rollowców. Rolę wokalisty i gitarzysty zarazem pełni gwiazda norweskiej sceny black metalowej ABBATH Z IMMORTAL, oraz Tore Bratseth z OLD FUNERAL/STUDFAUST i Pez z PUNISHMENT PARK.

 

LEASH EYE promuje wydany jesienią trzeci album studyjny “Hard Truckin’ Rock”. Tytuł albumu jest jednocześnie nazwą dla stylu jakim muzycy Leash Eye określają graną przez siebie muzykę. W praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjnego hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner-metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku.
Zespół Leash Eye z siłą wielkiej ciężarówki pędzi do przodu, podbijając polski rynek oraz kolejne serca fanów, trzymając się konsekwentnie swojego stylu. Doskonale pamiętamy ich duże sukcesy – zwycięstwo w  konkursie Antyfest organizowanym przez Antyradio, które pozwoliło im zagrać na jednej scenie z takimi znakomitościami jak: Iron Maiden i Motorhead, a także wygraną w polskiej edycji Wacken Metal Battle, która zaprowadziła Leash Eye wprost na scenę Wacken Open Air! Nie można zapomnieć także o tym, że utwory z drugiego krążka „V.I.D.I.” zapewniły tej formacji dotarcie do międzynarodowego etapu konkursu organizowanego przez Hard Rock Cafe.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.