BLITZKRIEG Tour 2014: VADER, VESANIA, CALM HATCHERY +gość specjalny MORTIS DEI w bydgoskiej Estradzie!

Znamy już cały skład wrześniowego koncertu pod szyldem „Blitzkrieg Tour 2014” w bydgoskim klubie Estrada.

Pod koniec maja ukazała się najnowsza płyta legendy polskiego death metalu, weteranów z olsztyńskiego VADER! Tradycyjnie już, we wrześniu, zespół zaprasza na Blitzkrieg Tour. To już 7 edycja tej trasy.
Miło nam poinformować, że 16 września wystąpią w bydgoskiej Estradzie w towarzystwie VESANII – czyli macierzystego zespołu Oriona z Behemoth, CALM HATCHERY oraz MORTIS DEI (również z nową płytą).

Blitzkrieg Tour 2014 BYDGOSZCZ:
wtorek 16 września
drzwi: 19:00, start: 19:30
bilety: niebawem

VADER

VESANIA

CALM HATCHERY

MORTISN DEI

Więcej o zespołach:

Vader to grupa, która aktywnie współtworzyła polską scenę ekstremalną od połowy lat 80. ub. wieku i jedyna działająca od trzydziestu lat nieprzerwanie. Jest to też zespół, który przełamał żelazną kurtynę ‘najlepiej sprzedającą się death metalową taśmą demo’ ‘Morbid Reich i z powodzeniem na początku lat 90. rozpoczął karierę na zachodzie wydając swoją debiutancką płytę w uznanej Earache Records. Na przestrzeni lat Vader stał się synonimem polskiej sceny metalowej i jej ambasadorem, torując drogę dla takich zespołów jak Hate czy Decapitated, a płyty ‘De Profundis’ czy ‘Black To The Blind’ wymieniane są jednym tchem z dokonaniami tuzów death metalu zza oceanu.
Już 30. maja ukaże się ‘Tibi Et Igni’ – jedenasta płyta załogi Petera i jednocześnie trzecia w barwach największej obecnie wytwórni zajmującej się ciężką muzyką, niemieckiej Nuclear Blast. Promuje ją singiel ‘Go To Hell’.

Vesania – jeśli lubisz symfoniczny black metal z elementami sczerniałego death metalu, a w dodatku kojarzysz postać podpisującą się na polu walki jako pułkownik Orion, to dobrze trafiłeś. Vesania to band powstały z inicjatywy wyżej wymienionego, czterostrunowego Behemoth i byłego perkusisty Vader – kanoniera Daray’a, obecnie obsługującego baterię w Dimmu Borgir. Mają w swoim dorobku kilka bardzo porządnych płyt. Ich czwarty album ‘Deus Ex Machina’ ukaże się jeszcze w tym roku..

Calm Hatchery po bardzo dobrze przyjętym albumie o wdzięcznej nazwie „Sacrilege Of Humanity”, zaskoczą nowym materiałem. Premiera we wrześniu, a więc będzie to pierwsza okazja aby zbadać nowe kawałki na żywo!

Mortis Dei – już 23 sierpnia swoją polską premierę będzie miała długo oczekiwana czwarta płyta bydgoskich death metalowców. Album nosi tytuł ‚Salvation Never Comes’ i składać się będzie z ośmiu numerów + intro, łącznie nieco ponad 30 minut muzyki. Płyta została nagrana, zmixowana i zmasterowana przez Michała Urgula Barskiego w IX Studio. Całość zostanie wydana przez ukraińską wytwórnię Metal Scrap Records (MSR076/CD).

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.