BLIND GUARDIAN już 24 czerwca 2016 na jedynym koncercie w Polsce – Warszawa – Progresja Music Zone!

W piątek 24 czerwca 2016 roku  już po raz kolejny, muzycy z Krefeld spotkają  się ze swoimi wiernymi fanami w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

BG_www

Zespół Blind Guardian (założony w Krefeld w 1984 roku) to jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego power metalu. Ma na swoim koncie legendarne już w tym gatunku albumy takie jak „Nightfall in Middle-Earth” czy „A Night at the Opera”. Ich główną inspiracją jest twórczość autorów fantasy, m in. J. R. R. Tolkiena czy George'a R. R. Martina. Chętnie sięgają też po starsze motywy jak mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska. Aktualnie muzycy promują wydany w styczniu ubiegłego roku, doskonale przyjęty album “Beyond The Red Mirror”, którą promował singiel “Twilight Of The Gods” 

W warstwie tekstowej to kolejny koncept album, stanowiący kontynuację “Imaginations From The Other Side” i jak twierdzi wokalista Hansi Kursch opowiadający historię z pogranicza fantasy i science-fiction. W nagraniu płyty brały udział chóry z Budapasztu, Pragi i Bostonu oraz 90-osobowa orkiestra. Zespół wystąpi w tym roku jako gwiazda największego europejskiego festiwalu metalowego – Wacken Open Air. Wcześniej jednak będzie można zobaczyć ich w Warszawie

To będzie znowu niesamowity wieczór. Nie może Was tam zabraknąć.

Wywiad z wokalistą Blind Guardian.

Tutaj można zobaczyć galerię zdjęć z ostatniego koncertu w Progresji.

BGstairs

24 czerwca 2016

Warszawa – Progresja Music Zone – https://www.facebook.com/events/474492679402815/

support – zespół Sopor: https://www.facebook.com/sopor7/

Otwarcie bram – godzina 19:00

Sprzedaż biletów –  Ticketpro, Eventim, klub Progresja Music Zone, sklep Rockus.

Cena biletów:

135zł od 01.02 – 31.05.2016r.

145zł od 01.06 – 24.06.2016r.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.