Believe – nowa płyta już jest!

Już dziś swoją premierę ma nowy studyjny album warszawskiej formacji Believe zatytułowany „The Warmest Sun In Winter”.

To piąty album w ich karierze i kolejny nagrany w składzie: Mirek Gil – gitary, Karol Wróblewski – wokal, Konrad Wantrych – klawisze, wokal, Przemas Zawadzki – gitara basowa, Vlodi Tafel – perksusja oraz Satomi – skrzypce.

Karol Wróblewski (wokalista) komentuje album następująco: „… nigdy nie szukamy pomysłów na siłę. Nie robimy burzy mózgów. Tym razem nasz album wiąże się z jedną konkretną prawdziwą historią, której byliśmy świadkami i uczestnikami. Rzecz miała miejsce rok temu, kiedy to wspólnie nagrywaliśmy album Mr Gila ‘I Want you to get back home’. Mirek spotkał na ulicy swego przyjaciela z dzieciństwa, który jak się szybko okazało, jest bezdomny. Nie przeszedł obok tej sytuacji obojętnie i zaprosił go do studia. Mieliśmy okazję wysłuchać mnóstwo różnych historii – smutnych, przerażających, ale bardzo ludzkich… Pewnego dnia, po którymś z takich spotkań, stwierdziliśmy, iż mimo swego ciężaru życia, przyjaciel Mirka wniósł do nas dużo prawdziwego ciepła. A rzecz miała miejsce zimą – w okrutnie zimny czas, niełatwy zwłaszcza dla osób bezdomnych. Do głowy przyszedł mi wtedy pomysł na tytuł płyty – ‘The Warmest Sun In Winter’. Kolegom spodobała się ta propozycja i bardzo cieszę się, że nie została ona wymyślona na siłę. To chyba najbardziej szczera rzecz, która przyszła mi do głowy.”

Believe to znakomita art/prog rockowa formacja, na czele której stoi Mirek Gil (ex-Collage). Na swoim koncie ma jak dotąd cztery znakomite płyty studyjne: „Hope To See Another Day” (2006), „Yesterday is a Friend” (2008), „This Bread Is Mine” (2009), „World is Round” (2011), a także dwa koncertowe wydawnictwa DVD: „Hope To See Another Day Live” (2008) oraz „Seeing Is Believing” (2012). Dotychczasowe lata to również trasy koncertowe, w tym także u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Jesienią 2012 roku zespół zagrał europejską trasę koncertową u boku szwedzkiej formacji Moon Safari. Na kwiecień zaplanowana jest promocja najnowszej płyty „The Warmest Sun In Winter”. 27 kwietnia Believe zagra w warszawskim klubie Progresja w ramach imprezy Warsaw Prog Days 2013, a w maju Believe będzie jedną z gwiazd prestiżowego amerykańskiego festiwalu ROSfest 2013.

Believe on-line: www.facebook.com/believeband

Najbliższe koncerty Believe:
27.04 Warszawa – Progresja – Warsaw Prog Days 2013 (z Believe i Votum)
04.05 USA – ROSfest 2013
31.08 Inowrocław – INO-Rock Festival

Believe – The Warmest Sun in Winter

Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP CD 0720 DG
Barcode: 5907785037861
Format: CD DG
Gatunek: Art/Progressive Rock
Data premiery: 08.04.2013

Lista utworów:
1. The End
2. Beginners
3. The Warmest Sun In Winter
4. Words
5. Unborn/Turn Around
6. Please Go Home
7. Heartless Land
+ hidden track

źródło: metalmind.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.