Aurora Lights

Aurora Lights to projekt powstały w październiku 2011 roku na bazie frustracji i bezsilności w poczuciu, iż poszukiwanie muzyków w najbliższym otoczeniu w celu wspólnego grania po garażach trwa za długo i jest odwiecznym kompromisem pomiędzy: „Znam lepszego muzyka, ale jest na drugim końcu Polski, więc muszę poprzebierać w tym co mam tu wokół”.

W ten sposób rozpoczęły się poszukiwania muzyków do wspólnego grania na platformie Internetu w obrębie całej Polski co zaowocowało w przeciągu półrocza utworzeniem stabilnego składu w rozpiętości wiekowej od 21 do 40 kilku lat w który wchodzą:

Anna Mazur (Poznań, wokale),
Mirosław Potok (Moszczenica k.Jasła, kompozytor i klawiszowiec),
Paweł Kusiński (Kielce, podkłady),
Piotr Stempkowski (Kraków, gitara).

Początkowo zespół miał nagrywać muzykę utrzymaną w nurcie rocka gotyckiego z lekką elektroniką, niemniej pojawienie się w zespole Pawła Kusińskiego i dorzucenie przez niego na próbę dubstepu zaowocowało stwierdzeniem, że da się połączyć oba te gatunki.

We wrześniu 2012 roku grupa nagrała w warunkach domowych singiel promocyjny zmiksowany przez Lindey`a Lindstroma z Human Steel – „Never Never Comes”, będący coverem zespołu Classix Nouveaux. Singiel miał swoją promocję na falach Radia Bemowo, gdzie zyskał pozytywną opinię prezenterów.

Zespół obecnie kończy materiał na longplay mając nadzieję na zgranie go do końca tego roku.

Wszelkie aktualności oraz dostęp do nowych nagrań w jakości demo znajdują się na stronie http://www.facebook.com/auroralightsband