Aurora Lights

Wydaliście w tym roku demo „Impossible”, opowiedźcie nam coś o nim. Jakie utwory znajdują się na „Impossible”?

Jest to kilka utworów z materiału, jaki nagraliśmy między 2011 a 2012 rokiem które prezentują obrany przez nas styl. Znajdują się na nim „Ashes of new gods”,”Throb”,”What you desire from me” i „Good night road” a także cover zespołu Calssix Nouveaux „Never never comes”.

Niebawem premierę będzie miał Wasz pierwszy klip do utworu „What you desire from me”. Jaka będzie fabuła tego teledysku, jego myśl przewodnia?

Jest to dokładnie rzecz ujmując teaser, jakby esencja dema. Klip trwa około minuty. Jego myślą przewodnią jest skonfrontowanie się z pragnieniami innych ludzi wobec nas. Tutaj dość przewrotną metaforą tych pragnień była tancerka ćwicząca pole dance, Katarzyna Winiarz 🙂

Do zespołu Aurora Lights dołączył Marcin Włodarczyk, dlaczego akurat jego wybraliście i jaki był powód odejścia poprzedniego klawiszowca?

Nasz poprzedni klawiszowiec, Mirek Potok, nie mógł dalej kontynuować z nami współpracy z przyczyn osobistych.

Marcin z kolei przeszedł przez nasz casting i wniósł ciekawy pomysł na zmianę stylu Aurory z melodyjnej na bardziej elektroniczną. Szykuje nam się materiał pełen niespodzianek, zupełnie różny od poprzedniego.

Demo demem, ale teraz skoro macie już „brakujący element” w postaci klawiszowca, kiedy ruszą prace nad Waszym debiutanckim krążkiem? 

Mamy nadzieję, że jak najszybciej. Jak zwykle wiele rozbija się o fundusze – wydanie dema czy teasera jest mniej kosztowną sprawą, niż wydanie płyty…

Demo jest, klip będzie na dniach, a koncerty? Planujecie jakieś? Będzie można Was posłuchać live, czy może jednak nie chcecie grać koncertów?

Chcemy jak najbardziej. Mieliśmy już nawet kilka propozycji, jednakże z powodu odejścia klawiszowca nie mogliśmy rozpocząć niezbędnych ku temu prób. Odkąd pojawiła się nowa osoba – szanse na granie na żywo znacznie wzrosły.

Na Waszym fb’ku można wyczytać, że niektórzy członkowie Aurora Lights mają różne muzyczne projekty, możecie powiedzieć o nich coś więcej? Gdzie poza Aurorą można Was usłyszeć?

Paweł: Poza Aurorą samodzielnie zajmuję się szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Moich nagrań można posłuchać tutaj: http://soundcloud.com/pawel-kusinski Ostatnio z powodu braku czasu niestety nie ma ode mnie nic nowego. Teraz marzy mi się EPka w stylistyce chill, ambient, downtempo. Może coś z tego wyjdzie, jeśli wystarczy sił i cierpliwości.

Piotrek udziela się ponad to w Rockowym Projekcie M45 a Marcin tworzy własną muzykę.

Jakimi zespołami, gatunkami muzycznymi się inspirujecie podczas tworzenia nowych utworów?

Paweł: Inspiracji jest sporo. Nie potrafię jednoznacznie określić, jaka muzyka ma na mnie największy wpływ, ale na pewno sporo czerpię z twórczości Briana Transeau. Na przestrzeni lat nagrywał muzykę w przeróżnych klimatach. Lubi łączyć odmienne style i potrafi bawić się brzmieniem w zadziwiający sposób.

Ja słucham jednego a inspiruję się drugim. Wielkim autorytetem wokalnym jest dla mnie Anneke van Giersbergen ale często także praktykując emisję głosu sięgam po utwory Christiny Aguilery. Ma naprawdę potężny głos, abstrahując od tego, do jakiego materiału go wykorzystuje.

Często też czerpię inspirację (także przy pisaniu tekstów) z utworów takich zespołów jak Lacuna Coil czy Moonlight.
Ostatnio słucham często AtomA oraz Noblesse Oblige.

Na swoim koncie macie utwór „Ashes of new gods”, w którym to gościnnie zaśpiewał Steffan z Digital Angel. Jak doszło do tej współpracy i czy planujecie do nowych utworów AL zaprosić innych zdolnych muzyków? 

Po prostu napisałam do niego z pytaniem, czy nie miałby ochoty zaśpiewać do naszego kawałka a on po jego przesłuchaniu wyraził zgodę. Wybór podyktowany był między innymi jego bardzo niską barwą głosu oraz dorobkiem artystycznym.
Chciałabym w przyszłości stworzyć duet z którąś z ulubionych wokalistek, ale póki co – nie zapeszam 🙂

Kto w zespole Aurora Lights jest odpowiedzialny za tworzenie muzyki, a kto za teksty? A może wspólnie pracujecie nad utworami?

Zwykle jedna osoba podrzuca swój pomysł a pozostali dokładają do niego swoje partie. I jak wiadomo – każdy chce być tym, który doda swoją ostatni, żeby było jak najprościej 😉
Teksty tworzę samodzielnie – panowie póki co nie wyrywali się ze swoimi pomysłami.

Na zakończenie: powiedźcie jakie macie plany odnoście zespołu na te ostatnie miesiące 2013 roku?

Paweł: Chciałbym, abyśmy do końca roku nagrali 3 nowe kawałki. W związku z dolączeniem do naszego składu Marcina zanosi się na zmiane brzmienia i bardzo jestem ciekaw efektów.

Ja ponad to liczę na kilka prób i ogranie materiału przed koncertami.