At The Gates szturmują amerykańską listę najlepiej sprzedających się płyt Billboard 200!

“Szwedzki zespół death metalowy wszech czasów odzyskuje należny im tron!” – tak o najnowszej płycie At The Gates  zatytułowanej „At War With Reality”, napisał wpływowy amerykański magazyn Decibel! I jak widać podobną opinię mają także amerykańcy fani zespołu, skoro album zadebiutował właśnie na 53. miejscu zestawienia Billboard 200, przedstawiającym najlepiej sprzedające się albumy studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych.

At The Gates to prekursorzy melodyjnego death metalu. Zespół powstał w 1990 roku w Göteborgu. W latach 1996 – 2010 ich status aktywności zmieniał się kilkukrotnie, aby w grudniu 2010 roku formacja na dobre wznowiła koncertową działalność. Ich piąty, najnowszy album „At War With Reality”, wydany 27 października br. jest pierwszym wydawnictwem od ponad 19 lat!! Album nagrano w Studio Fredman w Gothenburgu, a za miks odpowiedzialny był Jens Bogren znany ze wcześniejszej współpracy z tak uznanymi zespołami jak Opeth, Katatonia, Soilwork, Paradise Lost, Kreator. Za projekt okładki odpowiadał Costin Chioreanu, który dał się juz poznać jak autor grafik płyty zespołów Arch Enemy, Morgoth czy Darkthrone.

Z wielką radością potwierdzamy, że już w maju 2015 roku prekursorzy melodyjnego death metalu dwukrotnie zagrają w Polsce!

AT THE GATES + support
22.05.2015 Warszawa, Progresja 
23.05.2015 Kraków, Studio

 

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
Ceny biletów:
130 PLN przedsprzedaż
150 PLN w dniu koncertu

 
Bilety trafią do sprzedaży w piątek, 7 listopada!
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.