20 października premiera fanowskiego filmu z łódzkiego koncertu The Cure!

Ponad pół roku zbierania materiałów wideo, kilka miesięcy prac i setki gigabajtów nagrań złożyło się na trwający prawie trzy godziny film z zeszłorocznego koncertu The Cure w Polsce.

Sam pomysł łączenia amatorskich nagrań w tzw. multicam nie jest niczym nowym, ale tym razem powstał film, podczas oglądania którego czasami trudno uwierzyć, że widzimy obraz ze smartfonów i aparatów cyfrowych.

A wszystko to dzięki starannej selekcji całej masy fragmentów nadesłanych przez fanów. Już w dzień po występie zespołu w Atlas Arenie zaczęły napływać pierwsze maile. Kilkaset osób odpowiedziało na apel zamieszczony na polskiej stronie The Cure i pomysł stworzenia wspólnej pamiątki tamtego wieczoru.


Tym większej wartości nabiera cały wspólny projekt – niekomercyjny, darmowy, stworzony z miłości do muzyki.

The Cure wystąpili w Łodzi 20 października 2016 roku podczas swojego ogólnoświatowego tournee. Równo rok po tym wydarzeniu będzie można zobaczyć ich jeszcze raz. "The Cure Łódź Multicam" zostanie udostępniony za darmo w kilku wersjach na stronie www.thecure.pl

Pierwszą kopię DVD otrzymał wokalista zespołu – Robert Smith.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.