Alex „Hunter” Czichos – Dark Asylum Team

Cześć!

Ponieważ nasz wywiad przeprowadzamy z okazji drugich urodzin Dark Asylum Team. 
Opowiedz jak powstało to przedsięwzięcie i czym dokładnie się zajmuje?

Dark Asylum Team jest grupą organizującą alternatywne imprezy muzyczne. Początkowo skupiliśmy się na imprezach stricte DJskich, z czasem zaczęliśmy też organizować koncerty i inne przedsięwzięcia artystyczne. Idea DAT powstała w momencie, kiedy skrzyżowały się drogi moje i 2Face'a. Obydwaj mieliśmy już pewne doświadczenie sceniczne i organizacyjne, obydwaj również szukaliśmy gdzieś swojego miejsca do realizowania naszej pasji. Postanowiliśmy połączyć siły i, początkowo jako duet, wystartowaliśmy z pierwszą edycją Dark Asylum.

Aktualnie poza autorskimi cyklami w Częstochowie i Łodzi, można też nas usłyszeć na imprezach i festiwalach w całej Polsce.

11800049_10203893503652182_1575577673231023213_n

Czy skład zespołu na przestrzeni tych dwóch lat jest stały czy ulegał zmianom?

Przez dwa lata skład zdecydowanie się powiększył. W tym momencie Dark Asylum Team liczy 7 osób. Poza mną na scenie występują również MIKO, 2Face i Tomas. Do tego pracuje z nami para fantastycznych fotografów, dzięki którym mamy wspaniałe galerie z imprez: Magdalena i Adam. Natomiast za oprawę graficzną imprez odpowiada Sara.

Jak zamierzacie świętować to wydarzenie? Jakaś specjalna impreza z tej okazji?

W sobotę 19.03. w Częstochowskiej Klubokawiarni Ironia organizujemy specjalną urodzinową edycję Dark Asylum. Przygotowaliśmy sporo atrakcji i niespodzianek, bo jak by nie patrzeć, nie byłoby Dark Asylum, gdyby nie fantastyczni ludzie, którzy są z nami od dwóch lat, bawią się z nami i wspierają nas we wszystkich projektach. Chcemy za to podziękować.

Dlatego będą urodzinowe konkursy i niespodzianki. Do wygrania będą między innymi zaproszenia na współorganizowany przez nas Dark Sounds Festival w Poznaniu, którego główną gwiazdą będzie szwedzka legenda Covenant. Będą również nagrody od naszych przyjaciół ze sklepu internetowego Klimatyczne.pl, restauracji Papa Burger i studia tatuażu Dzika Róża. Będzie urodzinowy szampan i poczęstunek. No i przede wszystkim solidna dawka mocnych brzmień, przy których planujemy bawić się do rana. Startujemy tradycyjnie od 21:00.

Zajmujesz się głównie muzyką spod znaku dark electro independent oraz rock/metal. Skąd akurat zainteresowanie u Ciebie taką muzyką?

Tak naprawdę gdzieś od początku mojej przygody z muzyką ciągnęło mnie w kierunku mocnych brzmień. Jako dzieciaka, jak sporą część rówieśników, fascynowały mnie takie zespoły jak Metallica, Iron Maiden, Kat. Potem skierowałem się również w stronę mrocznych, elektronicznych brzmień. Aczkolwiek nie ukrywam, że miałem też przygody z innymi gatunkami muzycznymi. Do tej pory staram się nie ograniczać, stąd między innymi zamiłowanie do brzmień 80's/New Romantic.

A jakbyś sam siebie określił? Jesteś DJ'em, organizatorem imprez. Czy prowadzisz jeszcze jakąś ciekawą działalność?

Myślę że w tym momencie pół na pół. W DAT łączę obie te funkcję, a odkąd nawiązałem współpracę z agencją SynthNoir zacząłem się jeszcze bardziej realizować jako organizator. Poza tym pracuję w tym momencie nad dwoma projektami scenicznymi, jednym o charakterze bardziej teatralnym, drugim koncertowym. Ale póki co nie mogę zdradzić nic więcej.

Alex 1

Jakieś Twoje pasje pozmuzyczne?

Jestem oddanym fanem literatury i kina spod znaku horroru. Uwielbiam twórczość Stephena Kinga. Jak chodzi o literaturę, to jeszcze klasyczne kryminały i fantastyka, ostatnio szczególnie polska. Poza tym piercing i tatuaże, co pewnie widać.

W tym roku odbędzie się w Poznaniu po raz pierwszy Dark Sounds Festival, który wiem że organizujesz. Czy ciężko jest zorganizować takie przedsięwzięcie?

Dark Sounds Festival jest właśnie jednym z efektów mojej współpracy z agencją SynthNoir i nie ukrywam, że jest to największe przedsięwzięcie, jakie do tej pory miałem okazję organizować. Przygotowanie festiwalu to zdecydowanie praca na cały etat, ale za to jest niesamowicie satysfakcjonująca.

Już nie możemy doczekać się czerwca.  

Czy trudno było z zaproszeniem tak znanego zespołu jak Covenant? Wszak festiwal dopiero startuje, jest to jego pierwsza edycja.

Nie da się ukryć, że sami jesteśmy wielkimi fanami zespołu Covenant, dlatego od początku, jak tylko powstała inicjatywa festiwalu, naszym marzeniem było, żeby to właśnie Szwedzi byli gwiazdami na pierwszej edycji. Nie chciałbym tutaj zdradzać szczegółów organizacyjnych, aczkolwiek zarówno manager zespołu jak i Eskil są niesamowicie profesjonalnymi oraz sympatycznymi i otwartymi ludźmi. Współpraca z nimi to przyjemność.

Jakie plany na przyszłość? Na pewno dalsza działalność Teamu, a co po a tym?

Tak jak już wspominałem, pracuję aktualnie nad dwoma nowymi projektami. Poza tym przed nami okres wakacyjny, podczas którego planujemy zagrać kilka imprez plenerowych. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny DAT będzie można usłyszeć podczas Castle Party Festival w Bolkowie. Od jesieni planujemy wystartować z kolejnymi imprezami cyklicznymi, w tym w jedną, w totalnie nowym dla nas klimacie muzycznym. Również jesienią planujemy kilka koncertowych edycji naszych imprez, jesteśmy już po pierwszych rozmowach z zespołami. No i ostatecznie rozpoczęły się już negocjacje z zespołami na drugą edycję Dark Sounds Festival. Będzie się działo!

Dziękuję za wywiad.

Darkman

Autorką zdjęć jest Magdalena "Magia" Królikowska